Novinky

Vláda v demisi centralizuje moc na úkor občanů na venkově. Ministerstvo vnitra chce zrušit až 450 matričních úřadů.

Záměr, který vypadá zajímavě někde v kanceláři ministra, bude mít špatný dopad na obyvatele malých obcí. Občané budou mít daleko na úřad. A vylidňování venkovských oblastí může vesele pokračovat.

Vláda v demisi nevidí dlouhodobé dopady své práce. Nelíbí se mi, že dělá velká rozhodnutí. Měla by vzít na vědomí analýzu, kterou jí předložilo Sdružení místních samospráv. A upustit od nekoncepčních kroků, které škodí venkovu.
... VíceMéně

Ukázat na Facebooku

Je mi potěšením vám oznámit, že senátní kampaň právě začíná!

Kandidaturu do Senátu Parlamentu ČR podpořím jako nezávislý kandidát nejméně tisícem podpisů občanů ze svého obvodu. S pomocí dobrovolníků právě začínáme sbírat podpisy.

Pokud nám chcete pomoci přímo v terénu, na www.pavelfischer.cz najdete petiční archy a kontaktní mailovou adresu. Kampaň můžete podpořit také finančně přes transparentní účet.

Fotka je z první schůzky s dobrovolníky. Díky, že jste přišli!
... VíceMéně

Ukázat na Facebooku

Dvě veřejná slyšení Senátu Parlamentu ČR se týkala strategicky důležitých otázek. Na obou akcích jsem měl tu čest vystoupit. Minulý týden na kulatém stolu o Izraeli, dnes o situaci v Sýrii.

Vést dialog o tak citlivých otázkách je předpokladem demokratické kontroly vlády. A veřejnosti umožňuje zapojit se do důležitých debat, které se vztahují k bezpečnosti České republiky.
... VíceMéně

Ukázat na Facebooku

1 týden

Pavel Fischer

Občas se říká, že studenti se nemají míchat do politiky. Naštěstí je to právě naopak. ... VíceMéně

Ukázat na Facebooku

1 týden

Pavel Fischer

Setkání s Pavlem Fischerem v Liberci
... VíceMéně

Ukázat na Facebooku

1 týden

Pavel Fischer

Jak ohrožují naši bezpečnost sociální sítě? Pomáhá Facebook demokracii, nebo jen nahrává populismu? Nejsme svědky celkového úpadku západní civilizace?

Studenti libereckého gymnázia mají skvělé otázky. A nejen to. Mají vlastní názor a chuť o něm diskutovat. Dnešní setkání s nimi mě moc potěšilo.
... VíceMéně

Ukázat na Facebooku

2 týdnů

Pavel Fischer

Miloš Zeman jako prezident selhal. Zavádějícími výroky o přípravě novičoku v ČR uškodil zájmům země na mezinárodní úrovni.

Je nepřijatelné, aby prezident v tak zásadní strategické otázce mluvil znovu docela jinak než vláda. Znejišťuje spojence a poskytuje argumenty těm, kdo chtějí rozštěpit NATO.

Prezident přeci mohl doporučit svolání Bezpečnostní rady státu. Mohl tam vše projednat s těmi, kdo odpovídají za bezpečnost. Místo toho svými úvahami v komerční televizi poškodil zájmy všech občanů naší země.

Domnívám se, že si Miloš Zeman připravuje odchod z funkce, který nebude slavný. Doporučuji, aby se jeho konáním začal se vší vážností zabývat parlament.
... VíceMéně

Ukázat na Facebooku

2 týdnů

Pavel Fischer

Ruská továrna na chemické zbraně vyhořela. A to krátce před příjezdem inspektorů OSN. Místo, kde se v Saratovské oblasti vyráběl nervový otravný plyn novičok, už nelze zkoumat. Skoro to vypadá, že se nejedná o náhodu. Mám za to, že ruská strana bude mít co vysvětlovat. ... VíceMéně

Ukázat na Facebooku

3 týdnů

Pavel Fischer

Desetiletá Barbora B. měla ve škole napsat krátké povídání o známé osobnosti a rozhodla se, že napíše o mně. Báro, díky za důvěru, napříště se vynasnažím! 🙂 ... VíceMéně

Ukázat na Facebooku

3 týdnů

Pavel Fischer

Před 14 lety jsme vstoupili do Evropské Unie. Na přípravě vstupu jsem se osobně podílel. Byla to náročná práce, ale vždy jsem byl přesvědčen, že má velký smysl. Ochrana práv a svobod občanů, mírová spolupráce i vzájemná solidarita jsou zásadní hodnoty. Můžeme být na spolupráci s Evropou hrdí. Máme co oslavovat! Je to také vhodná příležitost k bilancování. Vznikla nedůvěra mezi lídry Evropy, k níž přispívají i zástupci České republiky. Dochází k mrhání penězi z dotačních programů. Nejsme ochotní projevit solidaritu, nemáme jasno v prioritách. Meli bychom mít na paměti, že podobu Evropy vytváříme i my dnes. ... VíceMéně

Ukázat na Facebooku

3 týdnů

Pavel Fischer

Šéf Evropské komise slavnostně odhalí sochu praotce komunismu Karla Marxe v německém Trevíru. Horší nápad snad mít nemohl. Komunismus připravil o život jen v Evropě miliony lidí! Také z politického hlediska jde o nevkusnou chybu: pětimetrovou sochu totiž daroval městu prezident Číny. Jako občan Evropy protestuji a nepřijímám takový dar.

Juncker by se odhalení sochy vůbec neměl účastnit. Vhodně by zareagoval, kdyby té šlamastyky využil a do Číny také věnoval nějakou velkou sochu. Navrhuji, aby připomínala vězně svědomí Liu Xiaobo, kterému režim vyměřil vysoký trest a který po dlouholetém věznění vloni zemřel.

Mám obavu z politiků, kteří prověřují naši historickou paměť. Nyní se k nim připojil Jean-Claude Juncker.
... VíceMéně

Ukázat na Facebooku

3 týdnů

Pavel Fischer

Když si vzpomenu na středeční večer, zalije mě pocit radosti, a to hned z několika důvodů. Těší mě, že jste na první Fórum PF do Rock Café přišli. Těší mě dvojnásob, že se zajímáte o politiku a události doma i ve světě. A největší radost mám z toho, že jsme spolu vedli smysluplný dialog.

Už teď se těším na Fórum PF 27. května. Podrobnosti zveřejníme a registraci otevřeme co nevidět. Za povedené fotky děkuji Romanovi Konečnému!
... VíceMéně

Ukázat na Facebooku

3 týdnů

Pavel Fischer

Ruští motorkáři prý už zase vyjeli. Nejsou to jen milovníci spáleného benzínu. Noční vlci „bojují za ruskou budoucnost“ a zneužívají místa, kde leží padlí z druhé světové války. Uctívají Stalina, schvalují okupaci Krymu a vychvalují sovětskou okupaci, která zadusila pražské jaro roku 1968.

Mrtví vojáci už se nemohou bránit, my se ale bránit musíme. Putinovým motorkářům loni Německo zrušilo schengenské vízum. Polsko jim odepřelo vstup, protože ohrožují veřejný pořádek a bezpečnost. Gruzie jim nepovolila vstup na své území. Vůdce smečky se dokonce dostal na sankční seznam. A co udělá Česká republika? Zakáže jim vstup do země? Nebo se s nimi budou zase fotit špičky ČSSD?
... VíceMéně

Ukázat na Facebooku

4 týdnů

Pavel Fischer

Setkání s Pavlem Fischerem v klubu Rock Café na Národní třídě v Praze ... VíceMéně

Ukázat na Facebooku