RozhovoryZ médií

Pavel Fischer: Připadám si jako sanitka, která přijíždí na poslední chvíli a všichni jsou rádi, že je tu někdo kompetentní

Jako jediný má reálné zkušenosti z fungování Hradu. Během prezidentství Václava Havla působil v Kanceláři prezidenta republiky – nejprve jako tiskový specialista, později jako zástupce mluvčího prezidenta a nakonec jako ředitel politického odboru. Řeč je o prezidentském kandidátovi Pavlu Fischerovi, kterého několik dní před prvním kolem prezidentské volby vyzpovídala redakce Drbny.

Čeho si na sobě nejvíc ceníte? Proč by lidé měli dát hlas právě vám?
Přináším generační výpověď, jsem na vrcholu fyzických sil a mám dost zkušeností na to, abych vám řekl, jak funguje kancelář prezidenta republiky, co je potřeba změnit a kde je potřeba napravovat. Pracoval jsem v zahraničí a dobře vím, jaké jsou výhody života v České republice, kterých si musíme vážit a které musíme chránit.

V posledních průzkumech se pohybujete v první čtyřce, pětce kandidátů.
Věříte předvolebním průzkumům a věříte uváděným číslům? Sociologický průzkum je jako když letíte letadlem a vidíte světlo. To světlo je v mlze. Pokud máte solidní metodu a pokud ten výzkum opakujete pravidelně a máte co srovnávat, začne se vám rýsovat přistávací dráha. Žádný takový průzkum tady nevidím, proto jednotlivá světla odmítám komentovat. Je v zájmu veřejnosti, aby věděla, jak uvažuje zbytek společnosti, ve které zrovna třeba nemají přátele či kontakty. Žijeme v bublině. A je zájmem veřejných médií, aby se těmto otázkám věnovala. Mám pocit, že se do výzkumů v poslední době investuje relativně málo peněz. A podle toho poté vypadá ta debata. Máme tu hodně anket, ale málo sociologických průzkumů. 

Více zde:  https://www.libereckadrbna.cz/rozhovory/13422-pavel-fischer-pripadam-si-jako-sanitka-ktera-prijizdi-na-posledni-chvili-a-vsichni-jsou-radi-ze-je-tu-nekdo-kompetentni.html