Nezařazené

Otevřený dopis Ivo Holíka

Milí přátelé,
dobře dva měsíce se ve mně sváří boj mezi rozumem a srdcem.
Zkušenost s prezidentem Zemanem je strašlivá. Není třeba připomínat posledních pět let v čele s člověkem, který tuto zemi posunul od sebevědomé liberální demokracie, postavené na masarykovsko-havlovských hodnotách, k lokajské výspě východních mocností.
Rozum mi poslední měsíce říkal, že v prezidentské volbě musím podpořit člověka, který podle volebních preferencí, zvláště pak v druhém kole, má největší šanci hradní zvůli zastavit. Profesor Drahoš byl pro mě tímto kandidátem ..
Vzhledem k tomu, že status Pavla Fischera sleduji poslední dva roky, byl pro mě zajímavým, ne příliš výrazným kandidátem, který si prezidentskou kampaň ne dostatečně odpracoval. Kandidátem, který je slušný, poctivý, kandidátem, který nemá šanci současného prezidenta porazit. Proto jsem upřednostňoval volbu rozumu.
Poslední prezidentské debaty můj názor změnily. Jakoby profesor Drahoš dostoupil svého vrcholu. V debatách je nejistý, klouže po povrchu a čím dál víc je z jeho projevů cítit politická nezkušenost.
S Pavlem Fischerem přichází naděje, že volba nemusí být kompromisní. Fischer je odhodlaný, kvalifikovaný profesionál, který bez jakýchkoliv úhybných manévrů, obhajuje svůj politický program.
Ano, je to riziko. Pro širokou veřejnost a zvláště pro nerozhodnuté voliče je zatím neznámý. Proto by tato skutečnost, především v druhém kole, mohla být zásadní problém.
Ze všech zmíněných důvodů nastal čas, kdy k rozumu přidám i srdce a celou svou životní zkušeností a postoji, podpořím v prezidentské volbě Pavla Fischera.
Prezident Zeman si nezaslouží příštích pět let na hradě protrpět ani umřít. Prezident Zeman si zaslouží být ve volbách poražen. Poražen kandidátem, který nekličkuje, zná své řemeslo a za kterého se tato země nebude stydět.
Mé zamyšlení není laciná agitka. Chci Vás požádat, abyste na kandidáta Fischera zaměřili svoji pozornost a potom svobodně zvolili rozumem a srdcem ..

 

Děkuji
Váš Ivo Holík