NovinkyZ médií

Tn.cz: Senátor Pavel Fischer bojuje s covidem, onemocněla i jeho dcera

Citace článku z webu tn.nova.cz

Senátor a někdejší prezidentský kandidát Pavel Fischer onemocněl covidem-19. Ke zvýšené teplotě se přidaly bolesti hlavy, kašel a nekonečná únava, popsal na sociální síti. Koronavirem se nakazila i jeho nejmladší dcera. Fischer vyzval, aby se všichni chovali zodpovědně.

Nákaza koronavirem se nevyhnula ani senátorovi Pavlu Fischerovi. První příznaky nemoci covid-19 se u něj projevily už před týdnem.

„Od té doby se s onemocněním potýkám, zatím bohužel bez většího úspěchu. Covid dostala i naše nejmladší dcera Markéta, která má naštěstí téměř bezpříznakový průběh,“ napsal na facebooku.

Fischer, který se v roce 2018 neúspěšně pokoušel získat prezidentské křeslo, je v domácí izolaci. Průběh nemoci ale nepatří k nejlehčím. Zmínil nekonečnou únavu a potřebu spánku.

„Připadám si jako čerstvý válečný veterán. Nemám dost sil, udělám dvě, tři věci a potřebuji si zase lehnout,“ popsal senátor. „V pondělí zřejmě přestane platit nouzový stav, i když v tuto chvíli není nic jisté. Otevřené obchody a fitka neznamenají, že virus zmizel. Ten bohužel naopak stále nabývá na síle. Klíčové pro příští dny a týdny bude to, jestli se budeme chovat rozumně a ohleduplně,“ doplnil.

Celý článek na webu tn.nova.cz