NovinkyRozhovoryStínový prezidentZ médií

Pavel Fischer v pořadu Výzva Seznamu: Chování prezidenta Zemana patří do varieté

Z oslav výročí vzniku Československa na Hradě na mě padl smutek, ale v podhradí se mi ta lidová veselice líbila, popisuje své pocity ve Výzvě Seznamu neúspěšný prezidentský kandidát Pavel Fischer.

Co se týče oslav na Hradě, Pavel Fischer mimo jiné kritizuje jména vyznamenaných novinářů. „Mně tam chybí nějaké významné jméno. Já bych šel do velkých novinářských cen, těch jmen bychom našli aspoň deset… Občan potřebuje kvalitního novináře, aby se orientoval,“ říká ve Výzvě Seznamu nově zvolený senátor.

Zemanovo chování pak podle Fischera patří do Televarieté. Na mysli má především slovník českého prezidenta. Naposledy Miloš Zeman použil vulgární výraz v rozhovoru pro Český rozhlas. „Když prezident mluví jako dlaždič, děti si myslí, že tak můžou mluvit také,“ upozorňuje senátor. Na otázku, jak hodnotí způsob, jakým se Zeman vyjádřil k úspěchu v senátních volbách v případě neúspěšných prezidentských kandidátů, Fischer prohlásil, že to byla gratulace čtvrté cenové skupiny.

Celý pořad si můžete pustit zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/chovani-prezidenta-zemana-patri-do-televariete-rika-nove-zvoleny-senator-pavel-fischer-59456?seq-no=4&dop-ab-variant&source=clanky-home&fbclid=IwAR273XRhN3PYhUfLCj50JbGTp3k823rsnjb50L3lZdTHUnWx7pDVkubVbPQ