Z médií

Aktuálně.cz: Oscarový scenárista Tom Stoppard má favorita v české prezidentské kampani. Poslal mu 500 liber

Jak se bude stupňovat prezidentská kampaň, budou se za svými oblíbenci šikovat i známé osobnosti a celebrity.
Praha – Jeden z kandidátů, bývalý diplomat Pavel Fischer, sice nepatří v tuto chvíli k favoritům prezidentských voleb, má ale v záloze opravdu světově proslulého podporovatele – dramatika s britským aristokratickým titulem „sir“ i českými kořeny – Toma Stopparda.
Autor ceněných divadelních her i scenárista oscarového filmu Zamilovaný Shakespeare poslal Fischerovi dokonce i finanční příspěvek. Celkem 14 170,48 Kč, tedy asi 500 britských liber.
„Vážím si každé finanční podpory, ať jde o drobné příspěvky, nebo větší dary. Co se týče osobností, velmi si vážím podpory Toma Stopparda, jehož jsem měl příležitost poznat za svého působení na Pražském hradě v týmu Václava Havla,“ řekl Aktuálně.cz Fischer, který v prezidentské kanceláři mimo jiné vedl politický odbor.
Poprvé se prý se Stoppardem potkali na oslavě narozenin společného přítele, prvního českého prezidenta, v kostele sv. Anny, známém jako Pražská křižovatka. „Zůstali jsme v kontaktu, takže když se dověděl o mé kandidatuře na funkci prezidenta, byl nadšen a okamžitě mne podpořil i finančně,“ uvedl dále Fischer.

Celý text zde: Oscarový scenárista Tom Stoppard má favorita v české prezidentské kampani. Poslal mu 500 liber