NovinkyTiskové zprávy

Pavel Fischer přivítal na soukromou večeři Svjatlanu Cichanouskou

V neděli 6. června 2021 uspořádal Pavel Fischer s rodinou ve svém domově soukromou večeři pro paní Svjatlanu Cichanouskou a její nejbližší spolupracovníky.

Na sociálních sítích Pavel Fischer uvedl:

„V neděli večer jsem měl tu čest přivítat u nás doma vzácného hosta – paní Svjatlanu Cichanouskou. Mluvili jsme většinou o jiných věcech než o politice v Bělorusku. Paní Svjatlana se živě zajímala o studia našich dětí a jejich záliby a prohlédla si i historické kostýmy, které šije moje žena Klára. Bylo to prostě srdečné setkání u rodinného stolu.
 
Když přišla řeč na její rodnou zemi, paní Svjatlana kromě jiného ocenila okamžitou reakci evropských zemí včetně ČR v případu Romana Prataseviče. Uvědomil jsem si, že tato žena má v sobě obrovskou sílu a přesvědčivost, s níž je schopna dávat naději ostatním. Věřím, že Svjatlana Cichanouská přivede Bělorusko do svobody.“
 
O aktuální situaci v Bělorusku si poslechněte podcast Téma Pavla Fischera: Svjatlana Cichanouská v Praze a naděje pro Bělorusko, který najdete také v podcastových službách a aplikacích.