NovinkyTiskové zprávy

Tisková zpráva: Podpora K.Schwarzenberga

Dobrý den,

zasílám vám své nejnovější video – osobní podporu od pana Karla Schwarzenberga. S panem Schwarzenbergem jsem mnoho let pracoval na Hradě a velice si jej cením jako člověka i jako politika.

Odkaz na video je zde –
https://www.pavelfischer.cz/5934-karel-schwarzenberg-podporuji-pavla-fischera/

„Seznámil jsem se s Pavlem Fischerem, když pracoval na Hradě u prezidenta Václava Havla a měl veledůležitý zahraniční a bezpečnostní odbor před sebou. Tehdá jsem ho poznal a viděl jsem, že tam opravdu dělá vynikající práci. Pak jsem ho potkal ještě jako velvyslance v Paříži a posléze pracoval jako můj politický ředitel, když jsem byl ministrem zahraničí. To, co jsem u něho viděl a zažil, svědčí o tom, že je člověk, který alespoň ví, co je prezidentské povolání. Ví, o co jde, co jsou, jak se připravují politická rozhodnutí. A jak má zkušený diplomat, i když je hlava státu, vystupovat. To jsou opravdu velice kladné stránky, které mě velice ovlivňují ve prospěch Pavla Fischera. Ale nejdřív, řeknu upřímně, na mě udělal dojem nikoliv ve své profesní práci, nýbrž jak se staral o svého bohužel zesnulého syna, který zemřel, myslím, ve věku sedmnácti let. A po celou dobu, co jsem tu rodinu znal, byl vlastně upoután k posteli, rodiče se museli tak o něho starat, že ho přebalovali, krmili, všechno pro něho museli udělat. Ale jak to nesli, s jakým úsměvem to vykonávali. To mi dělalo nejlepší dojem. Tudíž to mi dává taky garanci, že Pavel Fischer má charakter, který je nutný pro hlavu státu.“

K dnešnímu dni mne na videu podpořili mimo jiné také herci Oldřich Navrátil a Jiří Mádl, Martin Zbrožek a Josef Polášek, zpěváci David Koller (Lucie) a Jan Unger (Zrní), biskup Václav Malý, podnikatel Zbyněk Frolík, senátoři Zdeněk Papoušek, Václav Hampl, Jan Horník, Jiří Šesták, Lumír Kantor, Tomáš Czernin, operní pěvkyně Dagmar Pecková, socioložka Jiřina Šiklová, kněz Ladislav Heryán, lékař Cyril Mucha, spisovatel Jiří Stránský, překladatel Hayato Okamura, starosta Petr Holeček, fotograf Karel Cudlín, překladatelka Helena Medková, novinářka Petra Procházková, neratovský farář Josef Suchár, hlasatelka Kamila Moučková, herní novinář Mikoláš Tuček, František Šedivý z Konfederace politických věznů a další.

Jejich úplný výčet naleznete zde – https://www.youtube.com/playlist?list=PLVvXU98YqCoJpKWi1ZTIyoxXaX2-YWhUu

Pavel Fischer