Moje články a komentáře

Naše země opět nevzkvétá! Novoroční projev Pavla Fischera

Milí spoluobčané,

rok 2018 je pro naši zemi dvojnásob významný. Spolu se stým výročím založení demokratického státu si naše země také zvolí nového prezidenta.

Přímo se nabízí, aby se prezident, kterého budeme volit, vrátil k hodnotám, na kterých se budovala svobodná Československá republika. Tedy na úctě ke svobodě, na úctě k pravdě, na odvaze bránit demokracii. Za tyto hodnoty pokládali lidé svůj život.

Doba, ve které žijeme, je mimořádně složitá. Čelíme nebezpečí nekontrolované migrace. S porážkou islamistů v Sýrii nebo v Iráku roste i nebezpečí těch, co se vracejí do Evropy, mají evropské cestovní pasy a chtějí páchat teroristické činy. I proto na prvním místě musíme zabezpečit hranice, posílit mezinárodní spolupráci a tak zajistit bezpečí našim občanům.

Na domácím poli s rozpaky pozorujeme první kroky vlády, která vyjednává o důvěře v parlamentu. Zároveň vidíme zabarikádovaný Pražský hrad, odkud Miloš Zeman pěstí hrozí vlastním občanům od vánočního stromečku.

Nebojím se říci, že naše země opět nevzkvétá. Nemám na mysli jenom materiální stránku věci, ale především hodnotovou. Jako bychom stáli na kraji propasti. Českou republiku čeká nelehký zápas o demokratické instituce, nezávislou justici, svobodu médií a důvěru občanů. Je nejvyšší čas vymanit se z područí východních mocností, do nějž nás zavedl prezident Miloš Zeman.

V rámci Evropské unie se musíme přestat chovat jako zpovykané děcko, které polyká finance a odmítá plnit vlastní závazky. Nechci se po lednové volbě prezidenta stěhovat do zahraničí. Stejně jako vy, chci žít ve své vlasti. A chci, aby tady měly budoucnost moje děti, aby senioři měli právo na důstojný život a aby lidé dostali poctivou mzdu za odvedenou práci.

Chci, aby naše země byla bezpečná a prosperující. Je třeba začít okamžitě jednat. Já jsem připraven vstoupit do zápasu o budoucnost naší země jako nový prezident. K tomu se ostatně cítím i povolán, a proto se hlásím do služby.

Přeji vám hodně úspěchů a štěstí i zdraví pro celý rok 2018.

Pavel Fischer

Ke stažení plné znění: Naše země opět nevzkvétá! Novoroční projev Pavla Fischera