NovinkyZ akcí

Pavel Fischer přivítal na Vítkově vojáky po návratu ze zahraničí

Pavel Fischer, předseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Parlamentu ČR, přivítal na slavnostním nástupu příslušníků Armády ČR v Národním památníku na Vítkově vojáky po návratu z Afghánistánu, Kosova a Středomoří. 

Na ceremoniálu převzali Medaile Za službu v zahraničí příslušníci jednotky ochrany Guardian Angels a 10. zastoupení na velitelství mise Resolute Support, kteří byli nasazeni na území Afghánistánu. Byli oceněni také příslušníci velitelství mise KFOR v Kosovu a vojáci, kteří působili v misi Evropské unie EUNAVFOR MED operace Sophia v Itálii. Dále byly vybraným vojákům uděleny Záslužné kříže ministra obrany ČR, Čestné odznaky AČR Za zásluhy a věcné dary.

Ceremoniálu se zúčastnil náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany Radomír Jahoda, první zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík Jaromír Zůna a další představitelé resortu obrany a velení AČR.

Pavel Fischer na sociálních sítích uvedl: „Na Vítkově jsem dnes přivítal vojáky, kteří se právě vrátili z misí v Afghánistánu, Kosovu a ve Středomoří. Mám radost, že jsou v pořádku zpět ve vlasti, a také z jejich vzorné služby. Vítejte doma! ✌️🇨🇿“