NovinkyTiskové zprávy

Senátor Pavel Fischer bojuje za linku H1 pro vozíčkáře

Od července 2019 byla zkrácena autobusová linka H1, která spojovala vozíčkáře z Černého mostu s hlavním městem. Vozíčkáři se nyní potýkají s obrovskými problémy, aby se vůbec dostali např. z domu s pečovatelskou službou v ulici Kpt. Stránského, kde jich bydlí desítky.

Senátor Pavel Fischer proto pozval vozíčkáře a další osoby se sníženou možností pohybu z Černého mostu na setkání v objektu Plechárny (https://goo.gl/maps/uNEsDovqfnyhBkjd6), které se uskuteční v úterý 10. prosince 2019 ve 12 hodin.

„Město by se mělo adekvátně postarat o vozíčkáře, kteří na jeho území žijí. Sám mám zkušenost s tím, jak obtížné je pro vozíčkáře cestovat Prahou. Chci si vyslechnout argumenty lidí, kterých se zkrácení linky bezprostředně týká, a chci vědět, jak se vyvíjelo jednání s Magistrátem hlavního města Prahy,“ říká Pavel Fischer. Nejstarší syn Kláry a Pavla Fischerových čelil těžkému postižení, kterému v roce 2013 podlehl.

Jedna z vozíčkářek, které se změna linky dotkla, říká: „Můj problém se zrušením H1 je ten, že jsem ztratila přímé spojení na nám. Republiky, kam jsem tímto autobusem dojížděla třikrát týdně. I kdybych se dostala metrem na Florenc, tak další pokračování na nám. Republiky je pro mě nemožné, tolik neujdu. Jinak jezdím po Černém Mostě na elektrickém vozíku a jízda MHD s tímto vozíkem je natolik otřesná, že radši nikam nejedu a jsem odříznutá od světa.“