NovinkyTiskové zprávyZ akcí

Pavel Fischer připomněl vznik státu 28. října na Vítkově

Pavel Fischer, předseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Parlamentu ČR, se 28. října 2019 zúčastnil pietního aktu na Čestném dvoře Národního památníku na pražském Vítkově. Pietní akt doprovodil průlet armádní techniky. Památku vojáků, kteří padli v boji za svobodu a nezávislost, uctili přítomní minutou ticha za doprovodu čestných salv.  

Pavel Fischer na svých sociálních sítích uvedl: 

„Před 101 lety vzniklo demokratické Československo. Vděčíme za to legionářům, kteří v 1. světové válce bojovali za stát, který ještě neexistoval. Vděčíme za to vlastencům, politikům a diplomatům v čele s Tomášem G. Masarykem. Ti všichni si přáli demokratickou republiku, pro kterou byli ochotní přinést nejvyšší oběť.

Dnes, po dlouhých desetiletích beznaděje, kterou způsobila válka a komunistická totalita, žijeme znovu ve svobodné zemi. V zemi, kde ale zdaleka není vyhráno. V zájmu nás všech proto musíme pracovat na zlepšení věcí veřejných, na bourání zbytečných zdí a barikád, na rozvíjení občanské společnosti. Každý z nás. Bez nadšenců, kteří se zápalem dělají něco pro ostatní, se žádná společnost neobejde. Proto děkuji každému z nich.

Den vzniku samostatného československého státu je svátkem nás všech. Nezapomeňte na ideály pravdy, slušnosti a čestnosti, na kterých stojí Česká republika. Máme na co být hrdí a na co navazovat. A nezapomeňte oslavovat! Jako my s Markétou dnes na Vítkově.“