NovinkyTiskové zprávy

Veřejné slyšení Národní bezpečnost a obchod s Čínou 25. září 2019

Veřejné slyšení Národní bezpečnost a obchod s Čínou pořádá Výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Parlamentu ČR ve středu 25. září 2019 od 10 hodin ve Valdštejnském paláci.

Slyšení zahájí místopředseda senátu Jiří Oberfalzer. Tři panely na tři odlišná témata uvedou a moderovat budou senátoři s odpovědností za EU, bezpečnost nebo hospodářství: Václav Hampl, předseda výboru pro záležitosti EU, Miroslav Balatka, člen hospodářského výboru, a z bezpečnostního výboru senátoři Jiří Dienstbier, místopředseda Jan Sobotka a předseda Pavel Fischer.

Anotace:

„Politické a obchodní vztahy mezi Českou republikou a Čínskou lidovou republikou mohou být problematické, protože nemáme vždy a všude stejné zájmy. Přesto je řada oblastí, v nichž můžeme spolupracovat. Kde konkrétně? A kde naopak leží zájmy, hodnoty a bezpečnostní závazky, za nimiž už spolupracovat nechceme?

Jak najít rovnováhu mezi profitováním z volného obchodu a naší zranitelností, kterou jako otevřená pluralitní společnost máme? Jak nejlépe chránit svobodu akademického bádání, politických institucí nebo sdělovacích prostředků? Jak ochránit právo na soukromí? A kde vede hranice národní bezpečnosti, za níž už nemůžeme vyjednávat, ale musíme naopak ve shodě s našimi spojenci posilovat schopnost se bránit?“

Pozvánku najdete na adrese: https://www.senat.cz/zpravodajstvi/akce.php?cinnost=den&den=25&mesic=9&rok=2019&lng=cz