NovinkyRozhovoryStínový prezidentZ médií

Pavel Fischer v pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus 10. ledna 2018

„Evropa má před sebou volební rok. Hrozí, že volby do Evropského parlamentu, prezidentské a parlamentní volby na Ukrajině a v řadě dalších evropských států ovlivní Rusko?

Podle nezávislého senátora Pavla Fischera bude ruská propaganda i nadále využívat nových technologií, pokud jí k tomu necháme prostor: ‚Evropská společnost má dnes oslabenou imunitu a my musíme pracovat na tom, aby si občané uvědomili, že je zde nákaza, proti které je třeba se vakcinovat,‘ připodobňuje.

Upozorňuje na vyšetřování možného ruského ovlivňování amerických prezidentských voleb, které podle Fischera probíhalo ve třech krocích. Šlo o krádeže dat a kybernetickou špionáž, masivní propagandu na sociálních sítích a prostřednictvím televizní sítě RT nebo serveru Sputnik, a dále o útok hackerů na volební systém.

‚Je to jako když k vám přijde řemeslník a má vercajk na všechno. Rusko dnes operuje s vercajkem, který není kompatibilní s demokratickými hodnotami Evropské unie. Musíme si hlídat veřejný prostor, aby nám tu neoperovali automaty a zakuklení trollové napadající veřejnou debatu,‘ vyzývá senátor.“

Pusťte si celý rozhovor na webu Českého rozhlasu: https://plus.rozhlas.cz/ruska-propaganda-je-nakaza-proti-ktere-je-treba-se-vakcinovat-rika-senator-7722747