NovinkyZ akcí

Pavel Fischer přivítal vojákyně a vojáky po návratu z Afghánistánu a Iráku

Pavel Fischer, předseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Parlamentu České republiky, přivítal na slavnostním nástupu příslušníků Armády ČR po návratu ze zahraničních operací dne 12. dubna 2019 vojákyně a vojáky, kteří se vrátili z Afghánistánu a Iráku. Pavel Fischer jim osobně poděkoval za službu vlasti.

Nástupu se dále zúčastnil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata, náměstek ministra obrany Pavel Beran a další představitelé Velení AČR. Přítomen bude také chargé d´affaires Irácké republiky v ČR Ishan Yaseen Shakir Alawady.

Medaile Za službu v zahraničí převzali příslušníci 8. zastoupení na velitelství mise Resolute Support, kteří působili na území Afghánistánu. Dále byli oceněni příslušníci velitelství 1. úkolového uskupení, 2. výcvikové jednotky chemického vojska a 6. jednotky Leteckého poradního týmu mise Inherent Resolve na území Iráku. Medaile obdrželi vojáci působící na velitelstvích misí Inherent Resolve a NATO Mission Irák v Bagdádu, Al-Taji a Kuvajtu. Vybraným vojákům byly uděleny Záslužné kříže ministra obrany ČR, Čestné odznaky AČR Za zásluhy a věcné dary.